Program szkolenia w Jędrusiowej Izbie

Written by

Jędrusiowa Izba jest instytucją szkolącą. Numer naszego wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych to 2.24/00184/2015.

Poniżej prezentujemy przykładowy program szkolenia opracowany przez Szefową Kuchni Jędrusiowej Izby.

Zakres tematyczny szkolenia obejmuje organizację gastronomii i produkcji, naukę gotowania i pieczenia, wykonywanie dań na zimno (przystawki, desery, sałatki), przygotowanie najpopularniejszych, najsmaczniejszych i najczęściej zamawianych dań przez klientów.

Nauka obsługi i nakrycia stołów, estetyka dekorowania potraw, planowanie posiłków i układanie menu, catreing, towaroznawstwo spożywcze. Zajęcia praktyczne, przepisy kulinarne, minimum sanitarne..

Planowania, organizowania i obsługi różnych przyjęć okolicznościowych.

Jędrusiowa Izba przeprowadza szkolenia m.in.:

– Kuchnia Narodowościowa

– Kuchnia Śląska

– Słodka Kuchnia w Restauracji

– Kuchnia Śródziemnomorska

Zapraszamy wszystkich chętnych. Termin następnego szkolenia podany będzie na stronie internetowej oraz na fanpage Jędrusiowej Izby portalu Facebook.